Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 910 lidí

Celkem návštěvníků
14578239

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
14.1. 2004
Premiéra v ČR - podělte se o zážitky a názory!Verze pro tisk

Premiéra v ČR - podělte se o zážitky a názory!
Tak a je to tu! Dnes v noci se sejdeme před kiny a pět minut po půlnoci bude v ČR konečně uveden Návrat krále. A že nás v tom kině ale bude! Ostatně stačí si přečíst, co se různě píše a o čem informují kina... 

Předprodej vstupenek na očekávaný třetí díl trilogie J.R.R. Tolkiena, Pán Prstenů: Návrat krále, vrcholí. Jak sdělila tisková mluvčí společnosti Village Cinemas, Magdalena Tikalová, bylo v rámci předprodeje v obou multiplexech na Andělu a Černém Mostě prodáno na poslední díl LOTRa již přes 8.000 vstupenek. Na půlnoční premiéru zde stále zbývá dostatečné množství vstupenek i na slušná místa, jelikož se díky systému Interlock bude promítat prakticky na všech sálech obou multiplexů.

Marketingová manažerka Palace Cinemas, Petra Zemanová, nás informovala, že obě půlnoční premiéry ve Slovanském domě i Novém Smíchově jsou sice již beznadějně vyprodány včetně obou středečních maratonů, pro velký úspěch se ale budou v týdnu od 22. do 28. ledna každý den opakovat od 14:40 v multiplexu na Novém Smíchově. Dále nám potvrdila potěšující zprávu, že vstupné pouhých 99,- Kč i nadále platí do multiplexů v Letňanech a v Hostivaři včetně všech představení Návratu krále. 
Zdroj: FilmPub - denně informace ze světa filmu

Zajímavé informace jsou i v dnešní speciální "Pán prstenů" sekci Mladé Fronty, kterou najdete i on-line - http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cpanprstenuo.

Vyprodáno, skoro vyprodáno, přidáváme další představení. Takřka všechna česká multikina, kam o půlnoci ze středy na čtvrtek vstoupí třetí díl Pána prstenů - Návrat krále, hlásí prakticky totéž. Na dramatický závěr cesty hrdinů za zničením mocného Prstenu už nejsou zvědavi jen fanoušci knih J. R. R. Tolkiena a obdivovatelé filmařského umu režiséra Petera Jacksona. Na dnešní slavnostní premiéru dostaly pozvání i desítky celebrit. "Měli by přijít ministři Pavel Dostál a Vladimír Mlynář, na předběžném seznamu hostů jsou i zpěváci Karel Gott a Helena Vondráčková nebo herci Ivana Chýlková, Tomáš Hanák, Veronika Žilková, Karel Roden," vybírá namátkou ze známých jmen Milan Stopa ze společnosti Warner Bros.

A až se vrátí z kina a budete se chtít podělit o dojmy, můžete napsat třeba recenzi zde na web. Pokud nechcete psát přímo recenzi (a text Je to super! a 300 vykřičníků recenze rozhodně není), jste vítání v komentářích zde u článku nebo právě u recenzí. Ať už té mé, nebo mnoha a mnoha dalších, které se jistě objeví. Zde v článku bych rád uveřejnil i odkazy na zajímavé fotografie z premiéry, takže pokud budete nějaké mít, neváhejte poslat odkaz nebo přímo soubory.

Cesta se blíží ke konci. Armády se seskupují před Minas Tirith, v kinech nás očekává poslední bitva z války o "kvalitní filmové zpracování Pána prstenů." A tohle je shodou okolností pětistý článek, který zde na stránkách uveřejňuji (ač mnohé ze začátku jsou spíš kratičké zprávičky). Těším se na shledanou v kině a na vaše názory zde. Užijte si to!

 

Přečteno celkem 214135x, verze pro tisk

Další článek - TolkienCon 2004 - jaké to bylo? Podělte se o své názory! - Fotografie, video, reportáže účastníků i médií - aktuálně reportáž z magazínu Lidových novin. Poslední aktualizace 5.2.!

Předchozí článek - Jak se připravit na premiéru Návratu krále; Hobit bude? Aneb co napsala Premiere; Několik zásadních tipů pro návštěvu Návratu krále...

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Alotomirl, poidáno 02.01.2024 12:51:45
Finally, specific antibodies to the extracellular domain of the membrane based protein encoded by the neu gene or the human HER2 gene inhibit the growth of tumors that overexpress the gene <a href=https://ciali.top>where to buy cialis online safely</a>
Therion, poidáno 20.1. 2006 13:28:50
Vie niekto, ako by sa dala zohnať Kniha stratených povestí 1 a 2 a kto ju vydal? Vraj vyšla v roku 1995, nikde ju však nedostať.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 4.3. 2004 16:28:52
argonantus: ano, ta scéna je tam "na efekt". Ale funguje dokonale. Miluji knihu a tenhle moment mi tam pripadal vzdy fajn, ale film mu dodal (jako jednemu z mala mist) dalsi rozmer... jestli je v tom filmu nejaka scena, ktera mne dostava stale a znovu, pak jsou to majaky. A zeverecne Theodenovo "And Rohan will answer!"...
Ruby, poidáno 18.2. 2004 13:38:33
argonantus: "Gondorské majáky jsou sice výtvor filmu" ??? Jakto? Vždyť je to i v knize! Není to tak velkolepé, je to popsáno jen asi třemi větami, v nichž se jen vyjmenovávají jednotlivé "štace". Ale je to tam! A pan Tesner by si měl pořídit brýle - je tam naprosto jasně několikrát vidět, že u těch hranic jsou lidé a malé domečky, ve kterých táboří při plnění své povinnosti. A Gandalf není čaroděj vrhající "fajrbóly", takže skutečně potřeboval někoho, kdo by vzal fyzicky pochodeň a hranici zapálil. Holt to není pohádka a Gandalf není všemocný.
Ale jinak je to krásný příspěvek, děkuji za pěkné počtení :-)

argonantus, poidáno 18.2. 2004 13:30:49
Gondorské majáky
V prvních ohlasech na film Návrat krále si mnoho komentátorů všimlo scény se zapálenými majáky. Někteří je hodnotili velice extaticky (Mirka Spáčilová: „Nádherná „tichá pošta“ ohnivých majáků v řetězu velehor“). Jiní zase měli pochyby (Zdeněk Tesner: „Gandalf je čaroděj specializovaný na oheň, ale přesto musí použít půlčíka, aby zažehl majáky. Majáky patří k mimořádně impozantním scénám, ale jaksi chybí něco, co by vysvětlilo, kdo je zapaluje na vrcholcích hor.“)
V každém případě je málokdo, kdo by si těch majáků nevšiml už při prvém shlédnutí.
Pokud někdo nemá v paměti román opravdu čerstvě, rozdíly oproti knize mu asi nebudou jasné na první pohled - vzpomene si, že o „nějakých majácích“ se na konci prvé poloviny Dvou věží opravdu mluví; nijak s tím ale nesouvisí Pipin, a konečně, že tam byl nějaký Rudý šíp, znamení poslané Theodénovi z Gondoru, o kterém se ve filmu nemluví vůbec. Odhalení změny je banálně prosté; ty majáky prostě šíp nahradily; Gandalf si dojel do Gondoru ABY je zapálil, kdežto v knize jede do Gondoru, PROTOŽE majáky hoří. Smysl tohoto pro děj nepříliš významného detailu je zřejmý; autoři filmu chtěli, aby se majáky zapalovaly a my nad nimi mohli žasnout.
Tedy podívaná?
A zde nacházím zajímavý bod, kde lze vystopovat překvapivě hluboké rozdíly ve vnímání nejen těch majáků, ale potažmo celého filmového Pána prstenů, a možná lecčeho dalšího. Odpálit celou věc poukazem na „lacinou podívanou“, „kýčovitou podívanou“ či nějak podobně, je snadné a lákavé. Místo hlubokomyslných řečí nad Rudým šípem tu máme světýlka na horách. Místo morálky jen něco ke koukání. Místo mýtu komerční scénář a místo hloubky povrch.
Ta scéna je němá.
Ano, není o tom pochyb. Úvodní technické poznámky, kterými Gandalf vybízí Pipina k akci, nebo udivené výkřiky vojáků, nemají prakticky žádný význam. Jádro scény je obraz a zvuk, nic víc. Velkolepé dlouhatánské záběry hor, provázené hudbou. Málem filmový dokument, řeklo by se. Nepochybně filmové vyjádření něčeho v tom nejklasičtějším smyslu; úplně na počátku takto vypadaly všechny filmy; obraz a nějaká hudba.
Tak proč je nad tím tolik řečí?
Aha; tady je kámen úrazu. Kdyby to byly JENOM nějaké hory s ohýnkem, to by asi těžko někoho nutilo k tomu, aby nad tím psal nějaké nadšené komentáře. Něco podobného je k vidění v kdejaké reklamě na cestovní kancelář. Filmová řeč možná mlčí slovy, ale svým vlastním jazykem mluví; v tomto místě dokonce docela hlasitě, takže je citlivější jedinec zasažen nevyhnutelně.
Ty ohně na horách toho říkají docela dost.
Mluví o blížící se hrůze; je to volání o pomoc. Mluví také o krvi, která už prolita byla, v Rohanu; a o jiné krvi, která prolita bude, v Gondoru. Mluví o odpovědnosti a povinnosti; věcech, které málokdo slyší rád; ale také o naději a budoucí slávě. O hrdinství a obětech; o strachu a jeho překonávání; o tom, co bylo a o tom, co bude; v jejich svitu lze zahlédnout vše, co bude zanedlouho následovat.
Gondorské majáky jsou sice výtvor filmu, ale ve skutečnosti v nich můžeme vidět výši a pád celého Tolkienova díla; pro některé je to jen prázdná podívaná a mávání prapory, pro druhé něco, co je- narozdíl od mnoha jiných veleděl - zasáhlo přímo do srdce.

Lahváč, poidáno 7.2. 2004 21:42:47
Tak jsem na Návratu krále byl dnes podruhý a musím říct, že to bylo ještě lepší, úžasnější, majestátnější, úchvatnější a dojemnější než poprvé.
Musím však podotknout, že chování některých okolo mě bylo otřesné. Po mé levici seděli dva mladíci a ti se každý druhý scéně furt něčemu smáli a nesnažili se mluvit potichu, na každou dojemnější scénu měli nějakou vtipnou poznámku, ale nejvic mě dostalo, když se po skončení filmu zvedli s tím, že už maj konečně to tříapůlhodinový utrpení za sebou. Někde poblíž taky nějakej kluk vysvětloval svýmu fotrovi, proč ještě není konec, když Sauron pominul. A hlavně chci poděkovat těm, co seděli za mnou, že mi po celý film kopali do křesla. Naštěstí jsem už taková povaha, že jsem se nad to povznesl a celkový zážitek z filmu mi to nijak zvlášť nezkazilo.

Ruby, poidáno 6.2. 2004 21:10:18
Marilla: hobiti ani Gimli se přestěhováním do Valinoru nestanou nesmrtelnými, vlastně se velmi pravděpodobně tak daleko ani nedostanou. Spíš dojeli jen na ostrov Elfie (teďka nevim, jak se to jmenovalo správně), kde bylo něco jako "karanténa" pro elfy, kteří se vraceli ze Středozemě (včetně Galadriel a tak). A tam docela normálně zestárnou a zemřou a odejdou tam, kam patří (tedy neznámo kam). Jedině jim to může trvat o něco déle, protože tam je čistší prostředí... ;-)
Marilla, poidáno 6.2. 2004 21:04:29
Jak už jsem psala, film se mi líbil. Ale četla jsem knihu. Je pravda, že kdybych nevěděla o co jde, asi bych to v některých místech z té sestříhané kinoverze nepochopila.
A ještě něco. Není mi jasné (z filmu ani z knihy)co se stane s hobity a později taky s Gimlim ve Valinoru. Stanou se taky nesmrtelnými nebo tam normálně umřou a pak odejdou mezi mrtvé elfy do Mandosových síní? Jestli máte někdo jasněji, napište.

nellas, poidáno 6.2. 2004 19:56:05
No rozhodně doufám, že rozšířená verze můj pokažený dojem napraví. Já to ani tak moc nesrovnávám s knihou, jako se mi zdá, že některé partie byly příliš rozvláčné a mohly tam být věci, které by byly pro děj podstatnější.
Je taky zajímavé, kolik kritiky jsem si přečetla na Dvě věže, a vůbec jak se všichni nimrali v těch nejnepodstatnějších detailech, ale takové zásadní změny se líbí. Samozřejmě, nikomu neberu vlastní názor.

Amras, poidáno 5.2. 2004 23:21:28
Až to uvidíš pošesté, jako já, začneš vnímat jiné detaily, přestaneš srovnávat s knihou a do tohoto výborného filmu se bez obav ponoříš. To mi věř.
nellas, poidáno 5.2. 2004 19:53:32
Tak jsem se konečně po dlouhém očekávání dostala do kina. Vzhledem k tomu, že první dva díly se dle mého názoru velmi vydařily (teda až na toho Faramira, ale po zhlédnutí rozšířené verze jsem tento kiks ochotná i odpustit), netrpělivě jsem očekávala ten třetí. Zvlášť po tom, co všichni tvrdili, jak se povedl.
Jenže... prostě jsem odcházela zklamaná. Připadalo mi, že tam to nejdůležitější nedali, místo toho se tam objevily "vycpávky", které nic podstatného nesdělily. Bylo tam pár skvělých scén (bitva o Minas Tirith, korunovace apod.), ale jako celek ve mně film zanechal ubohý dojem.
Celkem mě překvapilo, že potom, co Eowyn "pronásleduje" Aragorna po celé dva díly, na konci jen tak mimochodem zamilovaně hodí očkem po Faramirovi. Já jsem to četla, ale co mají říkat ti, co ten příběh neznají?
Glum se posunul nahoru na žebříčku záporných postav, dobře to chápu. Ale proč Frodo poslal Sama pryč a proč Sam ŠEL? To by Samvěd Křepelka, kterého znám z knihy, neudělal. To byl Sam, který by se radši utopil, než aby Froda opustil, Sam, který nejedl a nepil, aby měl Frodo dostatek, Sam, který sotva šel a nesl Froda na zádech... a to vše ve filmu bylo. A přesto odešel. A co ho vrátilo zpět? Kousky lembasu, a to musel vědět, že s nimi Glum něco provedl.
Když opominu takové detaily, že v Minas Tirith nechali ženy a děti v první linii, aby je pak mohli ve zmatku odvést pryč, že po bitvě se v trůnním sále Minas Tirith jednalo o tom, co se podnikne bez účasti jediného zástupce Gondoru, že se všichni zranění Pánem nazghulu zázračně uzdravili do příštího záběru, že nárok na trůn dokázal Aragorn pomocí vlastnictví meče...

Nevím, plno lidem se tento film líbil.
Můj názor je opačný. Díky několika scénám, které mi do děje vůbec nesedly, se mi nepodařilo se do filmu ponořit a spíše jsem tím více vnímala detaily, kterých bych si jinak nevšimla, ale které mě takto velmi pobavily.

Marilla, poidáno 4.2. 2004 21:32:50
Tak jsem to konečně taky viděla! Je to super film, myslím, že všechny chvály už byly napsány. Tak snad jen, co mě nejvíc vzalo: předání Andúrilu Aragornovi, setkání Froda s přáteli po zničení prstenu a samozřejmě loučení v Šedých přístavech. Trochu mě zklamala scéna s odulou. Pavouk byl odporný, ale myslím, že tomu něco chybělo. V knížce to bylo lepší. Jinak díky P. Jacksonovi, myslím, že film si zaslouží co nejvíce Oscarů. Jen škoda, že nebyl nominován žádný z herců.
Eowyn-of-rohan, poidáno 2.2. 2004 7:58:57
Moji milí! Ráda bych, ale bohužel nemohu říct, že jsem viděla RotK, neboť jsem víc než půl filmu kvůli slzám neviděla..... Je to jistě ten nejúchvatnější film, jaký kdy byl, je a bude natočen... Vím, že to je tu už nespočetněkrát řečeno, ale já si nemůžu pomoct... A žádná recence ani nic podobného nemůže popsat ten pocit, který si v sobě nesu...
Na Dvě Věže jsem se ohromně těšila, a musím přiznat, že jsem byla zklamaná. Na Návrat Krále jsem se těšila ještě víc, ale tentokrát mnohokrát převýšil má očekávání...
ONE RING TO RULE THEM ALL, ONE RING TO FIND THEM, ONE RING TO BRING THEM ALL AND IN DARKNESS BIND THEM.

Alcronn, poidáno 1.2. 2004 18:28:02
Trochu brzo, ale já se už teď hrozně těšim na rozšířenou verzi. Do té doby budu chodit dokola na tuhle.
Eorién, poidáno 31.1. 2004 19:12:59
Beze všech skrupulí musím napsat, že Návrat krále byl ten nejlepší film který jsem kdy viděla. Ještě dneska se mi chce plakat, když si na to vzpomenu. Netuším jestli může být takový film někdy překonán. Osobně jsem to prožívala jako ještě nikdy nic. Proplakala jsem kapesník a při útoku rohanské jízdy, či Faramirovy jízdy mi klapaly zuby a měla jsem husí kůži. Jednoznačně nádhera!!!
Felagund, poidáno 31.1. 2004 1:24:26
Mám už pár dní po premiéře, takže to můžu hodnotit trochu z odstupu. Film byl báječný, ale musím se s vámi podělit o 3 věci, takové krásné drobnůstky, které mám v knize hrozně rád a které mi ve filmu chyběly.
1. Je škoda, že tam ten Frodův sen z Bombadilova domu (šedá dešťová clona se rozpouští a prosvítá krásná zelená valinorská krajina...) nebyl „naživo“ po odplutí z Šedých přístavů. Ten rozhovor Gandalfa s Pipinem to nenahradí (nota bene když Gandalfova slova o tom, že všichni zažijí smrt, asi nejsou moc přesná ...).
2. Jako velkému gollumofilovi mi tam chyběla ta Frodova věta, když se Samem vyšli z Puklin, kdy o Glumovi říká: „Odpusťme mu tedy.“ Myslím, že to vystihuje vše, že Glum za to vlastně nemohl, že byl oběť a ne zločinec a že mu nakonec bylo odpuštěno. Je ale pravda, že ve filmu Glum říká, poté co Froda zradil Odule, že „mu musí pánešek odpustit, protože to nedělá Sméagol, ale milášek“ a Frodo na to odpoví, že musí prsten zničit kvůli nim oběma. Takže to vlastně má stejnou funkci jako ta věta v knize.
3. Úplně nejvíc mi tam chybělo to Gandalfovo zvolání (podle mě vyvrcholení příběhu), kdy stojí před Moranonem, vidí, jak se Barad-dúr hroutí a zvolá: „Je konec Sauronovy říše! Ten, který nesl prsten, splnil své poslání!“ Obecně mě moc ve filmu nezaujal ten konec Saurona. Čekal jsem větší erupce Hory osudu, že bude víc znázorněno, jak 8 zbývajících příšer s nazgúly tam vlítne a „vzplanou jako vích“, no a pád Barad-dúr – hmm, hmm – po pravdě řečeno nic moc. Čekal jsem nějaké dunění, praskání základů, hroucení jednotlivých věží dovnitř, ohromné víry prachu, tyčící se Sauronův přízrak ... A ona se skácí jako blahé paměti Honza Stejskal při každém zákroku.
Ale abych jen nekritizoval, většina věcí byla fakt nádherná, hodně emotivní (třeba jak se rozsvítily majáky, jak Pipin zpíval Denethorovi, no a jak se Frodo probral a jak tam za ním všichni přišli a dívali se na sebe ... – já jsem tvrdej chlap, ale to bylo na mě fakt moc ...).
Na závěr ale ještě trochu kritiky. Není to ani tak k filmařům, je to taková stará bolest – to zneužívání k politickým účelům. Proboha proč museli Haradští vypadat jako palestinští teroristé .., vždyť se JRRT musel obracet v hrobě. Už mě štve, jak se na něj odvolávají zastánci preventivní války. On ji nevylučoval, ale uznával ji jen jako poslední řešení ve chvíli, kdy nepřítel je jednoznačně silnější než my a chce v nejbližší době zaútočit. A mimochodem, když už jsme, jak jste správně uhodli, u toho Iráku, myslím, že podle JRRT Aragorn nenapadl Saurona proto, aby po jeho svržení kontroloval těžbu lávy z Orodruiny nebo aby rozhýbával chabou gondorskou ekonomiku zakázkami na rekonstrukci Barad-dúr ... No ale to už si každý musí přebrat, film to nepoznamenalo a myslím, že může směle mířit k Oscarům (až ho PJ bude držet, může si říct: „Oh, my preciousss!“)

Půlka, poidáno 29.1. 2004 20:04:17
Tauriel: Díky, alespoň nejsem jediná. Naposled mi nějaký "fanoušek" sjel, že jsem mu vymlouvala jeho posedlost bitvami. A víš co řekl? "A ono tu de o něco jinýho, než je pobít tamtoho...", a začal mi je vyjmenovávat. Hrozný. A to si říkal protřelý fanda. Nejsem si jista, jestli vůbce ví, co tot obnáší :-D
Tauriel, poidáno 29.1. 2004 12:09:01
Pulka: Jo, mas pravdu, souhlasim s tebou.
Půlka, poidáno 28.1. 2004 21:15:07
Katka: Hmmm... já si dovolím nesouhlasit, zdá se mi moc, ehm, sestřihaný, pár hodin na víc by mu neuškodilo. A HLAVNĚ: se tam pořád midlej, a to nejni to, co Tolkien ukazoval ve svých knížkách, on válku zažil a přišel tam o většinu přátel a známých, tedn, pokud by už dovolil zfilmování (o čemž docela pochybuji) by nechtěl, aby po 2 a půl hodiny se tam řezali hlava nehlava.
Katka, poidáno 27.1. 2004 22:10:12
Návrat kráľa je ten najlešpí film, aký som kedy videla. Prekonal všetky moje očakávania, hoci som od neho ozaj čakala dosť. Predtým som si myslela, že jedotku už nič neprekoná, ale omyl. Návraj kráľa je niečo absolútne úchvatné. Je to vrchol filmových dejín. Pochybujem, že niekedy vznike lepší film. Bolo to také krásne, jedoducho dokonalé... Ale načo toľko slov. Aj tak človek neuverí, kým to neuvidí na vlastné oči. Odporúčam každému, aby si to určite pozrel.
Půlka, poidáno 27.1. 2004 20:28:12
Tarie, Argonoutus, Therru: Souhlas! Jestli hledáte Michaela, tak ho najdete take tady: http://www.oku-py.cz/marwin/arda/ je tam skoro vždycky kolem desátý večer :-)
Tauriel (byvala Darthie), poidáno 27.1. 2004 14:57:24
argonantus: Suhlasim s tebou ohladne toho Gandalfa. :-) Jedina vec co mi na nom vo filme vadila bolo, ze to vlastne on de facto zapricinil Denethorovu smrt (ked Stinovlas kopol Denethora a ten spadol na tu hranicu). Po tomto vystupe mi pripada Gandalfova veta "Tak odchazi Denethor syn Ecthelionuv" naozaj ako cierny humor. A uz ked sme pri tom, nemal byt konom pristup do "siedmeho levelu" zakazany? ;-)
Therru, poidáno 27.1. 2004 10:24:02
Díky za tip, z History of Middle-earth bych si hrozně ráda přečetla ještě třeba Beleriandské zpěvy...a o Nedokončených příbězích II jsem ani nevěděla.
Jinak co se týče Gandalfa a Denethora, já měla spíš na mysli jejich úplně první scénu ve velkém sále. Rozhodně mi nepřišlo, že by se Gandalf choval zvlášť zdvořile - jeho hlavním cílem přece nemohlo být popudit a naštvat správce, kterého potřeboval na jejich straně. Při výstupu na hradbách už možností opravdu moc neměl, ale přesto moje podvědomá reakce v prvním okamžiku byla: "zase jeden, kdo ví nejlíp, co je pro druhé dobré." Vím, že je to trochu přitažené za vlasy a když člověk pár okamžiků popřemýšlí, taky mu to dojde, ale první dojem byl prostě takový.

argonantus, poidáno 27.1. 2004 9:16:13
Gildor a Therru:
zastavte se na www.pevnost.cz/diskuse/pevnost/J.R.R.Tolkien
tam se vyskytuje Michael Bronec, který má k vydání celé History of Middle Earth spoustu informací... a krom toho to celé vlastní.

Therru ještě:
Ten Gandalf, co srazí Denethora holí...
nerad bych vystupoval jako fanatický ctitel filmů, ale i tahle změna, o které padlo mezi "skalními" spousta ostrých slov, mi přijde zajímavá a nápaditá. Je důsledkem toho, že Denethor vydává svůj závěrečný "antirozkaz" (který vydal v knize taky - "vraťte se a hořte!") přímo na hradbách, uprostřed bitvy. Tady Gandalf skutečně neměl čas na nějaké důmyslné politické rozbory. A krom toho, zcela mi to sedí do Gandalfovy poměrně zlostné povahy ("hlupáku bralovská! Příště se tam hoď sám, a bude o pitomce míň!")
Já bych v jeho situaci nejednal jinak; a sice to spíš vypadá na Gandalfa Šedého, než Bílého, ale zase je to lidštější...

Gildor, poidáno 26.1. 2004 23:22:02
Gorthaur,Therru:To je velmi nedostatkove zbozi!!!Cesky vysla snad jen 1 v roce 1995-cet sem v knihovne.Shanim to kde muzu uz dlouho a nic.Chtelo by to hromadne zatlacit na MFDnes,kdyz muzou vydat Nimrala coz nas tak nebere mohli by i tohle.Taky bych hrozne chtel kapnout na Nedokoncene Pribehy 2 ty sou taky super./Ty si musime prelozit sami :)
Therru, poidáno 26.1. 2004 22:45:19
Ještě Gorthaurovi, jestli tu někde je -
obě Knihy ztracených pověstí jsem sehnala v jednom knihkupectví na Masaryčce,ovšem v angličtině. Bylo to hned někde u náměstí Svobody, nevím, jak se jmenovalo, ale byl to rožák se vchodem přímo v rohu, prodejna dvoupatrová s omšele vyhlížejícími úzkými schody a knížky nahoře v sekci anglické literatury pod T spolu s dalšími jako třeba Nový stín.

Therru, poidáno 26.1. 2004 22:34:50
Tak mám konečně premiéru taky za sebou a jak tak koukám, pocity jsou všude stejné. Co se týče změn oproti knize, vcelku souhlas s argonautem, i když pár věcí mi občas přišlo trochu...rušivých. Třeba Denethor a musím říct, že v některých momentech i Gandalf...ono jednat rozumně se šílencem musí být dost problematické, ale zdá se mi, že to občas přeháněl. Asi bych to potřebovala vidět ještě jednou,abych si to trošku srovnala v hlavě. Ale celkový dojem byl přesto fantastický. Hlavně mi v paměti utkvívají takové maličkosti, detaily jako je třeba výraz ve tváři a reakce těch dvou hlídačů majáku nebo atmosféra nočního tábora v Šeré brázdě. A samozřejmě taky titulky. Když se na plátně objevila první kresba,smutek z konce příběhu se nějak změnil; zbyla mi z něj tichá nostalgie a zvláštní pocit dávné radosti, připadalo mi to, jako kdybych listovala už zpola zapomenutou pohádkovou knížkou a prostřednictvím těch obrázků se mi znovu otvírala dvířka do nějakého dávného světa. No, to už zase blouzním..:) Ale jinak opravdu krása.
Tauriel (byvala Darthie), poidáno 26.1. 2004 19:05:36
Zaujimavy clanek na FantasyPlanet - skryte chyby v ROTK. Pobavte sa! ;-)

http://www.fantasyplanet.cz/lotr/art.asp?id=938

Katala, poidáno 26.1. 2004 10:55:18
Ať však počítám, jak chci, docházím k názoru, že to byl( a stále je- možná i bude), ten nejúžasnější film, jaký jsem v životě viděla. Kniha má své vlastní kouzlo, ale vidět fantazii zobrazenou na plátně je jedním z nejkrásnějších zážitků.
Darthie, poidáno 23.1. 2004 18:54:09
Eowynn: Urcite by sa to dalo - treba len presvedcit Bela. ;-) Tiez by som si to rada pozrela! :-D
Eowynn, poidáno 23.1. 2004 6:23:07
I já - jak se to někdo objeví, dejte vědět. Může to bejt zajímavý. Mimochodem nešel by ten článek ve kterém to bylo nějak zaktualizovat? - jestli ne tak se nesmějte, jsem počítačovej antitalent :-))
Laurëlin, poidáno 22.1. 2004 21:27:39
I když jsem si Návrat krále představovala úplně jinak podle toho, jak jsem si o tom udělala obrázek při čtení knížky, film naprosto předčil moje očekávání. Některý scény byly naprosto dokonalý. Nebudu to tady zbytečně rozepisovat, protože jsme si všichni asi většinou oblíbili ty samý. Nejvíc mi vadilo vypuštění některejch scén jako jsou třeba Domy uzdravování, Vymetení kraje, smrt Sarumana atd..... je toho celkem dost a taky jsem si samozdřejmě pobrečela:) Ale stejně, kdybych to měla shrnout D-O-K-O-N-A-L-Ý a určitě mi všichni dáte za pravdu.
Aman, poidáno 22.1. 2004 21:19:41
Gothmog LOTR: Článek je to 343, ale stejně to už nejde stáhnout. Nebylo by to někde jinde k mání? Třeba na CD? Rád zaplatím.
Scalex, poidáno 22.1. 2004 19:27:30
Taky nevím, kde by se dal stáhnout, je to docela rarita. Není to celé, je to tuším natočené jen do půlky Dvou věží. Grafické zpracování je takové zvláštní, Sam tam vypadá jako malé tlusté cikáně, Legolas vypadá tak teple, že už to teplejší být ani nemůže.

Já to viděl jen v té sestříhané parodii, na kterou byl kdysi odkaz tady na webu, jmenuje se to Gothmog Lotr (nech si vyhledat tahle slova vyhledávácím formulářem tady na webu) , odkaz je na to v článku č. 243, ale nevím, jestli je ještě stále funkční.

Ta parodie vznikla kdysi před lety, po technické stránce je to naprosto strašné (vzniklo to v amatérských podmínkách), ale po stránce děje a pseudodabingu je to geniální... no prostě skupina fanoušků přestříhala děj toho animovaného prstena tak, že dává úplně nový smysl a navíc to moc krásně nadabovali. Vznikla tak řada úžasných scén jako Legolas souložící s Aragornem (ve filmu vystupuje jako Tarzan), Frodo tančí u Skákajícího poníka striptýz na stole, nazgúlové se dali na balet...

Ale přínosné je to i pro toho, kdo chce vidět, jak vypadalo to grafické zpracování, protože bez ohledu na dabing a přestříhaný děj ty původní scény poznáte snadno.

Půlka, poidáno 22.1. 2004 19:10:15
Scalex nebo KDOKOLIV: nevíš (te), kde by se dal stahnout ten animovanej Pán Prstenů, chtěla bych ho jen tak pro rozšíření obzorů vidět.
Darthie, poidáno 22.1. 2004 15:17:18
Scalex: Opravdu? To jsem nevedela! :-)
Scalex, poidáno 22.1. 2004 13:22:10
Eowynn: ta scéna s osvícením Aragornových očí dýmkou pochází z kresleného Pána prstenů, Jackson ji z toho filmu převzal naprosto beze změn (jako poctu těm filmařům, kteří se o zfilmování PP pokusili). A pak ještě tu scénu s hobitem Hrdonožkou na Bilbově oslavě (jak má nohy na stole a rozčiluje se, že jim Bilbo říká Hrdonožky a ne Hrdonožkové). I tahle scéna je úplně stejná v tom kresleném filmu (včetně "úhlů kamery").
argonantus, poidáno 22.1. 2004 11:25:41
Ekan:
souhlasím; šlo mi jen o to, že v této jemné hře dohadů je scéna setkání s nazgúlem a Frodem s prstenem v ruce načisto šílená... takže jsem na ni raději rychle zapomněl;
to je ale taky odbočka od toho podstatného, o čem jsme se dohadovali s Nenyou

Ekan, poidáno 22.1. 2004 11:18:05
argonautus: Vtip knihy je v tom, že Sauron se jen dohaduje, kde Prsten je. Po kontaktu s Pipinem přes palantír si nejdříve myslí, že ho má Saruman a poté, co se mu skrz stejný palantír "zjeví" Aragorn nutně logicky dospívá k názoru, že Prsten je v Gondoru. Ve filmu mu Jackson jen tuto myšlenku podsunul jiným způsobem.
argonantus, poidáno 22.1. 2004 11:08:23
Otazník:
no, pokud by ho viděl, pak mne nenapadá jediný důvod, proč by se nazgúl nechal od Froda odehnat; proč by se v několika okamžicích na místě neobjevili jeho druhové, a po několika hodinách se tam nevyvalily všechny armády, které Sauron vlastnil...
I kdyby se podařilo za těchto okolností prsten udržet a Froda jakýmsi divem odklidit ze scény, další děj by musel být úplně jiný, než u Tolkiena...

vtip celé knihy je v tom, že Sauron celou dobu NEVÍ, kde prsten je; zejména konec Společenstva a začátek Dvou věží ho musel dost zmást... a v intencích toho pokračuje i filmová verze scény s palantírem, kde se zřejmě Pipin může jevit jako nový a příliš drzý majitel Prstenu (a to někde v Edorasu!!)

Olga, poidáno 22.1. 2004 11:06:43
to Nenja: Ano. (V této souvislosti si dovolím poznámku: znám lidi, přesvečené, že scéna s Eówyn a jejím "I am no man" byla do filmu vnucena feministickou lobby ;-)
Otaznik, poidáno 22.1. 2004 10:33:21
Argonautus - myslím, že Nazgul Prsten ve Frodově ruce na konci TT viděl - a protože se scéna odehrála v Osgiliathu, mohl mít Sauron tím spíše podezření, že Prsten skončil v Gondoru. Nemyslím, že by se tím filmový příběh hroutil (ač se mi tahle dějová změna taky dvakrát nezamlouvá).
pivli, poidáno 22.1. 2004 9:09:35
Hodně silný mi přijde i ten moment,kdy Arwen vidí svého syna v budoucnosti.Ta scéna má krásné světlo a atmosféru i když s předlohou to nemá nic společného,moc se mi to líbilo.Další "nakouknutí" do Dodatků a myslím,že povedené.
Aman, poidáno 22.1. 2004 9:08:56
Nenja: Souhlasím, akorát si myslím, že to bylo od Argonanta myšleno jinak, jen "nešikovně" řečeno. Jak já chápu jeho názor, považuju (spolu s ním) PJ za toho, kdo se také "jen chtěl pobavit (a nejen sebe, ale i nás!), pohrát si na Tolkienově pískovišti s jeho kyblíčkem a lopatičkou a rozhodně neměl ambice jeho dílo nějak vylepšovat nebo vyspravovat." Jen hledal cestu, jak co nejlépe knihu s jejím nádherným poselstvím prostřednictvím filmu učinit nejpřístupnější všem (fanouškům knihy, filmovým maniakům i zcela náhodným návštěvníkům kina). A já si myslím, že se mu to podařilo více než dobře.
argonantus, poidáno 22.1. 2004 9:04:46
Nenya
(a pro všechny nezasvěcené - začalo to mým 20.1. 2004 13:15:45)

Konečně něco trochu složitějšího, díky...

1) Já si samozřejmě nemyslím, že pokud kdejaký zoufalec sedne na zadek a vezme propisku, může hned vynalézat důstojné alternativy Pána prstenů.
Je to náramně jemná a složitá věc...

2) Na druhé straně jsem chtěl poukázat na to, že to přece jen možné je; a že ani Tolkien si nebyl výsledkem tak úplně jist a nepovažoval ho za úplně dokonalý (ano, řeknu natvrdo - některé věci se mu prostě nepovedly - i když to stále jsou "chyby" jako u těch filmů, které nic nemohou měnit na tom, že to je asi nejlepší kniha , jakou jsem četl).

3) Takže - osoby zodpovědné a citlivé, což, podle mne, Fran Walsh a Phillippa Boyens zjevně jsou, v pár bodech skutečně dokázaly předlohu vylepšit (tři příklady jsem uvedl; na podrobnosti chystám článek do Pevnosti...)

4)Arwen je podle mne dost jasný případ. Tolkienova Arwen se mi moc nelíbila, a nikdy jsem moc nepochopil, proč se Aragornovi líbila víc, než Eowyn. Tolkien prostě znal důležité věci, které jdou daleko za stránky jeho knížky; bohužel nám je ale v románu opomněl sdělit.

5) Scéna u Brodů je už v knize zjevně jeden z vrcholů; nicméně Glorfindel je opět postav platná z hlediska dějin Středozemě; s ohledem na román je jaksi k ničemu; a marná sláva, Frodo, který jede na koni SÁM, je divný. Takže proč ne Arwen?

6) Co se týče té Arwen ve Žlebu - zjevně víme oba dobře, že to dokonce bylo natočené; a že za to mohl ten původní plánovaný "monofilm" pro Miramax (většina nápadů z monofilmu byly dost ujeté; zřejmě této koncepci vděčíme za vyhození Vymetení Kraje nebo za nekonečné potíže se Sarumanem). No, neochránil nás Eru, nýbrž tatáž trojice autorů, která se ti nezdá; Jackson, Walsh a Boyens; právě díky tomu, že to zkusili, ověřili si, že narvat Pána prstenů do monofilmu (byť posléze dvojdílného) je od začátku zhola nemožné, šli do těžkého konfliktu se studiem a vyvzdorovali si trojdíl (který jim nakynul tak, že je to teď de facto filmů šest, jen se to nesmí říkat). Sláva jim!

7) No, Arwen ve Žlebu fakt byla už moc; zejména tím, že PODSTATNĚ mění průběh děje (co s ní potom?), a že stejně podstatně mění charakter této důležité postavy (Lara Croftová). Ano, to už není Tolkienova Arwen vůbec, nýbrž někdo jiný.

8) Výsledný kompromis je dokonalý; Arwen, která se líbí mně, nestřílí z luku a nevykopává skřetům zuby, ale víme, že kdyby to bylo opravdu nutné, tak by možná mohla...

9) Co si představuji při vytváření variant - právě tohle, co se nám zjevilo na plátně. Je to verze důstojná a hájitelná. Věř, že se nad ní taky hodně přemýšlelo - několik let (pro znalce doporučuji bonusový film o scénáři Dvou věží, fakt moc pěkné).

10) A pokud chceš slyšet, že v mnoha místech zůstal Tolkien jasně nepřekonán; případně, že ne všechno čeho se trojice J+W+B dotkla, je nutně zlato, pak máš zajisté pravdu.
Osobně považuji za opravdu fatální chybu toho nazgula v Osgiliath na konci Dvou věží... tady totiž musíme všichni kolektivně přísahat, že nazgul Prsten ve Frodově ruce nějak NEVIDĚL, jinak se celá koncepce příběhu úplně zhroutí.

Nenja, poidáno 22.1. 2004 3:21:51
GILDOR: Asi jsi mě špatně pochopil. Vyvracela jsem dost rozšířené přesvědčení, že když se nějaká elfka chtěla provdat za člověka (kupodivu jsem nenarazila na případ, že by si elf chtěl vzít lidskou ženu, pan profesor asi neměl nic proti mladě vyhlížející elfce po boku šedivého starce, ale představa mladě vyhlížejícího elfa po boku stařenky mu patrně připadala morbidní - ještě neznal Joan Collinsovou), musela se vzdát nesmrtelnosti. Žádná omezení pro elfy v tomto směru ale neexistovala, a tak by Arwen nepřekročila žádný zákaz, kdyby si vzala Aragorna jako nesmrtelná, a pak by mohla po jeho smrti klidně odplout do Valinoru. Jenže když si sama zvolila smrtelnost, musela přijmout následky.
Ten rozhovor Aragorna s Arwen na jeho smrtelné posteli mi ovšem taky připadá zajímavý. On přece musel přesně znát její situaci, a když jí tuhle eventualitu nabídl, je možné, že i existovala. A její odpověď, že pro ni už tahle volba není (nebo tak nějak, nemám zrovna PP po ruce - všechno rozpůjčované :o)), mohla třeba znamenat, že už rezignovala, je zlomená žalem, nechce se jí nikam trmácet a chce umřít ve Středozemi.(Protože i kdyby tu možnost nakonec měla a do Valinoru odplula, stejně by tam umřela taky.) Ale to je jen moje velice vachrlatá domněnka.

(ještě) ARGONANTUS: "Kolik variant Tolkien sám vyzkoušel, než nám to předložil." - No právě. Pečlivě vážil každé slovo, aby přesně vyjádřil, co chtěl, a proto by měl být velice opatrný každý, kdo by chtěl jeho práci "vylepšovat". Mně osobně připadá, že ty "úpravy" a všelijaká "vylepšení" děje jsou přinejlepším diskutabilní a ve většině případů spíš ke škodě než k užitku. A pak, kde potom podle Tebe vede hranice mezi "vylepšováním" a "obohacováním" příběhu a jeho pokřivením až zprzněním? Pro ilustraci - když už se tady rozepisuju o té Arwen - Arwen vyhodivší Glorfindela ze sedla a zachraňující Froda považuješ za obohacení příběhu. A co Arwen bojující v Helmově Žlebu? (Tahle varianta se točila a jen Eru ví, jaká náhoda nás uchráníla od jejího použití ve filmu.) To bys akceptoval? Pokud ano, co dál? Arwen bojující místo Éowyn s Černokněžným králem? A nakonec Arwen jako členka Společenstva třeba místo Legolase? Byl by to ještě Tolkienův příběh, nebo už ne?

A upřímně řečeno nevím, co přesně si představuješ pod pojmem "rozvíjení mýtu a vytváření variant". Přepisování Tolkienových příběhů "po svém"? Nebo tvorbu nových příběhů z jeho světa? Tak v tom případě nemusíš mít z nudné mrtvoly do čítanek strach - jen na fanfiction.net se v sekci LOTR nachází dobrých 25000 "příspěvků k mýtu", od prvních literárních pokusů desetiletých holčiček ve stylu: "Byla jedna princezna a ta šla do lesa a tam zabloudila, ale našel ji krásný elf, který se jmenoval Legolas," až po dokonale promakané ságy o rozsahu skoro větším než je samotný PP, jejichž autoři mají v malíčku každé slovo, které kdy Tolkien napsal. Drtivá většina z toho je samozřejmě příšerná, ale něco ujde, něco je hezké, něco zábavné a pár věcí je opravdu výjimečných. Ale všichni tihle lidé, kteří to píšou, se jen chtějí pobavit, pohrát si na Tolkienově pískovišti s jeho kyblíčkem a lopatičkou a rozhodně nemají ambice jeho dílo nějak vylepšovat nebo vyspravovat. Tak troufalí zase nejsou.

gildor, poidáno 21.1. 2004 23:24:14
All:Mam mensi problem ve vykladu T. dila:Myslite ze Arwen nekdy spala s Aragornem pred svatbou-smelo se to?
No bylo mu uz 80?/nechci se koukat/,to nemel zadnou jinou?A jetli jo byla by to nevera?A ona za ty stovky let byla jen platonicka?Vadil by Elessarovi zastup vysmatejch elfich drivejsich kamaradu?V tomhle informace v knihach silne kulhaji.

gildor, poidáno 21.1. 2004 23:19:02
Brennos:Mno,to ze hobiti nemaji uplne lidske reakce me nanapadlo,diva-li se na to clovek z tohoto uhlu neni co resit.Zkusim si to priste odmyslet.
No,asi to bude tim ze vetsina filmu je z hollywoodu ci to hollywood plati,tak Nemecke ci Francouske by bylo od veci :)
Ne,vazne,tady jsem mel na mysli, ze oni Americani ale i Britove a tak jinak mysli a maj jine emoce/kdo tam chvili byl mi da za pravdu/prijdou jim prirozene veci co me skripou a naopak.Kdybych vyrostl vUSA asi bych si toho vubec nevsim.
Ekan:To neni tak jisty-leda by to opravdu zmenila ta prvni noc s Aragornem/lege artis, kolik uz bylo vi jen Eru/,kdy vybehla na hradby a volala:Uz nechci byt elfka!!!Díky bohu to bylo quenijsky...
Myslim ze asi nakonec byla rozpolcena a zemrela zalem nad obojim-zdanlive nutnou ztratou elfskoti+milovaneho muze.
Ale snad kdyby nakonec vseho zesrdce litovala a zacla nechapat vse lidske atd atd,bylo by ji dovoleno jit zpet.Valar by jen stezi branili uprimne a neskonale touze Ditete naplnit sve byti.

Hedera, poidáno 21.1. 2004 22:28:30
A ještě jsem zapomněla na kresby u závěrečných titulků. Líbí se mi víc než spousta fotek.
Darthie, poidáno 21.1. 2004 22:28:07
Hedera, poidáno 21.1. 2004 22:16:47
Eowynn, poidáno 21.1. 2004 22:05:43
Ekan, poidáno 21.1. 2004 9:10:54
pivli, poidáno 21.1. 2004 7:59:28
pivli, poidáno 21.1. 2004 7:40:12
Brennos, poidáno 20.1. 2004 23:23:04
gildor, poidáno 20.1. 2004 22:32:16
gildor, poidáno 20.1. 2004 22:17:00
Lenka, poidáno 20.1. 2004 21:24:00
Nenja, poidáno 20.1. 2004 18:19:45
Darthie, poidáno 20.1. 2004 18:10:14
Darthie, poidáno 20.1. 2004 18:08:52
Azirafal, poidáno 20.1. 2004 16:05:44
argonantus, poidáno 20.1. 2004 14:44:12
Olga, poidáno 20.1. 2004 14:33:59
Neithan, poidáno 20.1. 2004 14:28:46
Niedal, poidáno 20.1. 2004 13:38:55
Míšánek, poidáno 20.1. 2004 13:34:46
argonantus, poidáno 20.1. 2004 13:15:45
Míšánek, poidáno 20.1. 2004 12:25:51
Elmérien, poidáno 20.1. 2004 12:08:52
rvi, poidáno 20.1. 2004 11:57:00
Darthie, poidáno 20.1. 2004 11:09:19
Gismoo, poidáno 20.1. 2004 8:59:22
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.1. 2004 22:46:45
Lady of Ithilien, poidáno 19.1. 2004 22:29:42
Elenya, poidáno 19.1. 2004 19:57:27
Gorthaur, poidáno 19.1. 2004 19:39:46
Gorthaur, poidáno 19.1. 2004 19:37:30
Janinka, poidáno 19.1. 2004 19:34:11
Díniel, poidáno 19.1. 2004 19:26:07
Buditel, poidáno 19.1. 2004 14:42:17
Darthie, poidáno 19.1. 2004 14:00:43
rvi, poidáno 19.1. 2004 13:01:37
rvi, poidáno 19.1. 2004 12:58:40
Gorhendad, poidáno 19.1. 2004 12:48:07
saschia, poidáno 19.1. 2004 12:46:37
Alcronn, poidáno 19.1. 2004 12:45:47
Baacinka, poidáno 19.1. 2004 12:31:49
MEGAJOHN, poidáno 19.1. 2004 11:25:03
Azirafal, poidáno 19.1. 2004 11:06:56
Katala, poidáno 19.1. 2004 10:56:26
Smíšek, poidáno 19.1. 2004 10:31:48
Míšánek, poidáno 19.1. 2004 9:59:44
argonantus, poidáno 19.1. 2004 9:54:10
ema, poidáno 19.1. 2004 9:15:27
rvi, poidáno 19.1. 2004 9:04:17
rvi, poidáno 19.1. 2004 8:35:09
Elenya , poidáno 18.1. 2004 23:19:03
ekan, poidáno 18.1. 2004 23:12:03
Niedal, poidáno 18.1. 2004 22:59:36
Nenja, poidáno 18.1. 2004 22:07:01
Nenja, poidáno 18.1. 2004 21:36:03
Půlka, poidáno 18.1. 2004 18:52:18
Mairiel, poidáno 18.1. 2004 18:47:13
Půlka, poidáno 18.1. 2004 18:46:26
Avern, poidáno 18.1. 2004 18:43:34
Niedal, poidáno 18.1. 2004 18:41:18
Eldar, poidáno 18.1. 2004 18:40:57
Půlka, poidáno 18.1. 2004 18:39:57
pedross, poidáno 18.1. 2004 18:19:40
Gismoo, poidáno 18.1. 2004 18:19:17
Death, poidáno 18.1. 2004 18:03:03
Coud, poidáno 18.1. 2004 17:40:40
Radka, poidáno 18.1. 2004 16:18:04
Gorhendad, poidáno 18.1. 2004 15:59:04
Luthien, poidáno 18.1. 2004 15:21:48
Aman, poidáno 18.1. 2004 13:46:03
Míšánek, poidáno 18.1. 2004 13:36:28
Lucille, poidáno 18.1. 2004 13:34:20
Gorhendad, poidáno 18.1. 2004 13:06:16
Morgul, poidáno 18.1. 2004 13:05:56
Rena, poidáno 18.1. 2004 12:39:59
Fimor, poidáno 18.1. 2004 12:30:14
Fimor, poidáno 18.1. 2004 12:28:01
Vlasta, poidáno 18.1. 2004 11:28:55
Dave, poidáno 18.1. 2004 11:22:50
Lord Vetinari, poidáno 18.1. 2004 1:00:06
Landreth, poidáno 18.1. 2004 0:04:02
Darthie, poidáno 17.1. 2004 22:14:58
Azirafal, poidáno 17.1. 2004 22:13:39
Lady of Ithilien, poidáno 17.1. 2004 22:00:10
Lady of Ithilien, poidáno 17.1. 2004 21:44:12
gildor, poidáno 17.1. 2004 21:42:44
gildor, poidáno 17.1. 2004 21:33:27
Veash, poidáno 17.1. 2004 20:13:01
Arnes, poidáno 17.1. 2004 20:05:39
Arnes, poidáno 17.1. 2004 20:02:07
Šarkan, poidáno 17.1. 2004 18:21:16
saschia, poidáno 17.1. 2004 18:18:12
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 17.1. 2004 16:53:33
Redeemer, poidáno 17.1. 2004 14:32:00
Arim, poidáno 17.1. 2004 13:13:28
Nellinor, poidáno 17.1. 2004 12:54:36
f_plech, poidáno 17.1. 2004 11:39:46
Love horse, poidáno 17.1. 2004 11:03:25
pedross, poidáno 17.1. 2004 10:59:01
Grands-Pas, poidáno 17.1. 2004 10:15:16
eneddurien, poidáno 17.1. 2004 10:05:45
rona, poidáno 17.1. 2004 9:16:42
Aman, poidáno 17.1. 2004 9:08:12
Arnes, poidáno 17.1. 2004 0:34:52
Bellatrix, poidáno 16.1. 2004 23:09:45
virtual, poidáno 16.1. 2004 22:06:50
Alcronn, poidáno 16.1. 2004 22:06:01
Darthie, poidáno 16.1. 2004 21:18:45
Darthie, poidáno 16.1. 2004 21:16:45
Alcronn, poidáno 16.1. 2004 21:12:43
Alcronn, poidáno 16.1. 2004 21:10:48
Bellatrix, poidáno 16.1. 2004 20:41:05
Bombur, poidáno 16.1. 2004 18:48:42
Avern, poidáno 16.1. 2004 18:31:30
Gorthaur, poidáno 16.1. 2004 17:33:20
saschia, poidáno 16.1. 2004 17:02:28
Gorthaur, poidáno 16.1. 2004 16:36:26
Merlkir, poidáno 16.1. 2004 16:34:50
Meresjeff, poidáno 16.1. 2004 16:11:00
KAO, poidáno 16.1. 2004 15:36:54
Nelenya, poidáno 16.1. 2004 15:21:18
saschia, poidáno 16.1. 2004 15:16:35
Farog, poidáno 16.1. 2004 15:15:51
Meresjeff, poidáno 16.1. 2004 15:08:32
Farog, poidáno 16.1. 2004 15:01:29
saschia, poidáno 16.1. 2004 14:54:07
Fleur, poidáno 16.1. 2004 14:24:22
Neithan, poidáno 16.1. 2004 13:44:59
Bellatrix, poidáno 16.1. 2004 13:20:36
Bellatrix, poidáno 16.1. 2004 13:17:43
lomikarka, poidáno 16.1. 2004 12:55:52
argonantus, poidáno 16.1. 2004 12:11:58
Eowynn, poidáno 16.1. 2004 11:46:42
růža, poidáno 16.1. 2004 11:40:41
Olga, poidáno 16.1. 2004 11:33:09
Azirafal, poidáno 16.1. 2004 11:32:13
Grands-Pas, poidáno 16.1. 2004 11:28:02
Olga, poidáno 16.1. 2004 11:17:22
Grands-Pas, poidáno 16.1. 2004 11:16:29
růža, poidáno 16.1. 2004 11:06:14
LeeLoo, poidáno 16.1. 2004 10:59:42
Aman, poidáno 16.1. 2004 9:45:36
saschia, poidáno 16.1. 2004 9:07:55
Conina, poidáno 16.1. 2004 8:26:10
Soma, poidáno 16.1. 2004 8:16:47
Lenka, poidáno 16.1. 2004 7:54:46
Darthie, poidáno 16.1. 2004 1:26:04
Darthie, poidáno 16.1. 2004 1:24:53
Darthie, poidáno 16.1. 2004 1:24:29
jimy, poidáno 16.1. 2004 1:01:01
Bellatrix, poidáno 16.1. 2004 0:31:01
tumithak, poidáno 16.1. 2004 0:06:01
Půlka, poidáno 15.1. 2004 23:27:03
Azirafal, poidáno 15.1. 2004 22:37:18
Neja, poidáno 15.1. 2004 22:00:27
Annaí, poidáno 15.1. 2004 21:55:47
Lúthien, poidáno 15.1. 2004 21:55:27
FoSKo, poidáno 15.1. 2004 21:17:39
Pandora, poidáno 15.1. 2004 21:08:53
Lady of Ithilien, poidáno 15.1. 2004 21:06:13
HOnya, poidáno 15.1. 2004 21:03:06
Lucille, poidáno 15.1. 2004 20:57:40
Matt, poidáno 15.1. 2004 20:33:11
Lúthien, poidáno 15.1. 2004 20:23:06
Arwen-Undomiel, poidáno 15.1. 2004 20:19:02
Enja, poidáno 15.1. 2004 19:52:47
morena, poidáno 15.1. 2004 19:39:59
Lady of Ithilien, poidáno 15.1. 2004 19:39:59
Bellatrix, poidáno 15.1. 2004 18:59:41
Arnes, poidáno 15.1. 2004 18:51:19
JVAc, poidáno 15.1. 2004 18:46:02
Nelenya, poidáno 15.1. 2004 17:25:17
saschia, poidáno 15.1. 2004 16:51:31
Aman, poidáno 15.1. 2004 15:55:35
Elmérien, poidáno 15.1. 2004 15:41:02
Elmérien, poidáno 15.1. 2004 15:38:54
saschia, poidáno 15.1. 2004 15:00:33
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 15.1. 2004 14:30:25
saschia, poidáno 15.1. 2004 14:19:25
Elmérien, poidáno 15.1. 2004 14:18:31
Pišta, poidáno 15.1. 2004 13:59:38
Scalex, poidáno 15.1. 2004 13:34:07
Jovenar, poidáno 15.1. 2004 13:15:09
Bidan, poidáno 15.1. 2004 13:05:53
irvo, poidáno 15.1. 2004 13:02:56
Altair, poidáno 15.1. 2004 12:26:20
Corwin, poidáno 15.1. 2004 11:59:37
Cryssa, poidáno 15.1. 2004 11:56:03
Aman, poidáno 15.1. 2004 11:12:57
saschia, poidáno 15.1. 2004 10:55:34
Hudsone, poidáno 15.1. 2004 10:53:36
Luciska, poidáno 15.1. 2004 10:21:23
pedross, poidáno 15.1. 2004 10:16:16
Lenka, poidáno 15.1. 2004 9:52:38
rvi, poidáno 15.1. 2004 8:52:14
Melkor, poidáno 15.1. 2004 8:46:40
AsheneeX, poidáno 15.1. 2004 8:27:47
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 15.1. 2004 8:21:40
Corwin, poidáno 15.1. 2004 7:29:26
Sasheenka, poidáno 15.1. 2004 7:26:59
Lara, poidáno 15.1. 2004 7:06:29
Therru, poidáno 14.1. 2004 22:27:45
Půlka, poidáno 14.1. 2004 21:19:27
Lenka, poidáno 14.1. 2004 20:37:49
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.1. 2004 20:26:50
Javia, poidáno 14.1. 2004 20:26:09
morena, poidáno 14.1. 2004 20:24:42
Eowynn, poidáno 14.1. 2004 20:20:00
Lúthien, poidáno 14.1. 2004 19:42:01
Malcolm, poidáno 14.1. 2004 19:38:58
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.1. 2004 19:16:11
Balrog, poidáno 14.1. 2004 19:16:00
Ravenhorn, poidáno 14.1. 2004 18:56:03
Ravenhorn, poidáno 14.1. 2004 18:50:03
Eruvien, poidáno 14.1. 2004 18:08:39
Eneddurien, poidáno 14.1. 2004 17:18:32
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.1. 2004 17:00:37
Eruvien, poidáno 14.1. 2004 16:59:53
HierosGamos, poidáno 14.1. 2004 16:21:08
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2024
Dne 09.11.2023 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2023
Dne 8.11.2022 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 6
Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 497
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 507
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 2
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 608
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 450
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 489
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 134

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!