Úvodní stránka
TolkienCon 2019 >>
Články, zprávy (564)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (475)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1697 lidí

Celkem návštěvníků
14727736

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
17.12. 2003
Recenze na Návrat krále - Slzy v očích, tající se dech, bušící srdce a kopyta koníVerze pro tisk

Recenze na Návrat krále - Slzy v očích, tající se dech, bušící srdce a kopyta koní

Dnešek byl pro mne malým svátkem. Měl jsem možnost shlédnout v kině Návrat krále. Nyní, s bušícím srdcem a chvějícími se prsty, píši tuto recenzi. Zážitky jsou příliš čerstvé, pocity příliš silné. Možná něco později (až film ještě tak třikrát shlédnu) přehodnotím, ale zas tolik toho asi nebude. Takže jedeme na věc...

Nejprve něco málo na úvod. Po Společenstvu a Dvou věžích jsem nabyl pocitu, že se mi podařilo zbavit pohledu fanouška knihy a film budu hodnotit nezávisle na tom, jak hodně či málo se knihy drží. Tak úplně se mi to nedaří. Návrat krále je kniha příliš silná na to, aby se dala vytěsnit z mysli. A film je... film. Všichni se jistě shodneme na tom, že má poněkud jiná pravidla než knižní předloha. Ano, už tušíte, co se chystám říct. Ti, kteří nedokáží na filmové zpracování Pána prstenů hledět bez neustálého srovnávání s knihou (říkejme jim třeba "ortodoxní fanoušci") budou v některých momentech kvičet jak zařezávaná podsvinčata. Těch momentů nebude moc, ale zase stojí za to. Na druhou stranu je nutné podotknout, že jestli jsem měl někdy slzy v očích, tak šlo především o scény či citace, které jsou na chlup přesně převzaty z knihy. "Z popela oheň znovu vzplane, ze stínů světlo vzejde náhle; až zkují ostří polámané, nekorunovaný zase bude králem." Údery kladiva a před našimi zraky se zhmotňuje Andúril, Plamen Západu. Slzy v očích, tající se dech, bušící srdce a kopyta koní. 

Návrat krále je koláž neuvěřitelných scén, lokací a hereckých výkonů, dokonale podbarvena nádhernou hudbou a zabalena do úhledné krabičky putování mýtických rozměrů a válečného dramatu, to vše ovázáno stužkou romantického filmu. A světe div se, ono to funguje. Režisér Peter Jackson předvedl nevídaným způsobem, co to znamená hrát na efekt. Někde hluboko ve vaší hlavě se ozývá vědomí s tichou připomínkou "to je na efekt, to je klišé, no tak, přece tě to nesebere, takovýhle odporný patos", které je kopyty Rohanských koní nemilosrdně zadupáno a s elegancí v pravdě elfí nahrazeno slzami v očích. Peter umí. A celý tým, který se na Návratu krále podílel, mu sekunduje více než skvěle. Kolikrát jsem si během filmu řekl, že byl nějaký digitální efekt nedotažený? Kolikrát mne napadlo, že bych raději slyšel trochu jinou hudbu? Kolikrát některý z herců přehrával či se mu nepovedlo vžít do role? Kolikrát jsem se během filmu podíval na hodinky? Odpověď je pro všechny ty otázky stejná...

Omlouvám se, že skáču z tématu na téma, ale jednotlivé pocity se vynořují tak nějak nahodile a jak samy chtějí, nedaří se mi je udržet na uzdě. Na následujících řádcích se pokusím shrnout nejsilnější a nejslabší momenty z filmu, alespoň tedy z mého pohledu. Budu se snažit vyvarovat prozrazování zásadnějších momentů, ale ne vždy se mi to musí povést. Samozřejmě není nutné zmiňovat, že pro ty, co knihu nečetli, asi není vhodné ve čtení pokračovat.

Jak už asi mnozí vědí, film začíná scénou přerodu Sméagola v Gluma. Jistě bych si dovedl představit lepší úvod, ale pro ty, kteří knihu nečetli, bude bližší seznámení s hloubkou Glumova utrpení jistě fantastickým zážitkem. Tedy, ne že by pro mne nebylo, ale už jsem to tak nějak znal a tím, že je vše v podstatě tak jak Tolkien napsal to ... ehhh... já si stěžuji, že je to podle knihy? Možná na jiném místě, ale rozhodně podle knihy. A Pán prstenů není trilogie, ale jedna kniha rozdělená do třech svazků. A... popojedeme :-)

Film se rozjíždí poměrně slušným tempem, i když u Dvou věží byl úvodní nášup asi větší. Po většinu doby prostě napjatě sledujete události na plátně a jste pohlceni dějem, okolní svět přestává existovat. Mne opravdu začal Návrat krále strhávat ve chvíli, kdy Gandalf s Pipinem přijíždějí do Minas Tirith. Asi není nutné zmiňovat se o monumentálnosti celé stavby. První celkový pohled a detailní přelety vám vezmou dech, je to minimálně stejně působivé, jako fascinující přelet okolo Barad-Dur ve Společenstvu. Denethor je výjimečně dobře zahraná postava. Ortodoxním fanouškům budou samozřejmě některé scény s ním vadit, už teď je mi jasné které, i já sebou trochu škubnul. Ano, podobně jako Faramir v nerozšířených Dvou věžích (nebojím se říct "stejně zásadně") je scénář této postavy hodně odlišný od toho, co bude fanoušek očekávat. Samozřejmě výhodou je, že Denethor ve filmu zemře, takže proč si kvůli němu dělat vrásky, že? :-) V Minas Tirith také započne jeden z nejsilnějších momentů filmu, tedy alespoň pro mne. Když Pipin zapálí "maják", hranici, která oznámí, že Gondor je v nouzi a žádá Rohan o pomoc. Tenhle moment je prostě dokonalý. Nejen Návrat krále, ale vůbec celé filmové zpracování Pána prstenů vyniká v jedné věci. Momenty, které jsou v knize opravdu neuvěřitelně silné, jsou obvykle převedeny fascinujícím způsobem a s velkou pečlivostí, ale "něco" jim prostě chybí. Na druhou stranu se ale Peteru Jacksonovi podařilo změnit několik veskrze průměrných knižních momentů na jedny z nejúžasnějších počinů filmového průmyslu. A tohle je, myslím, právě jeden z nich.

O tom, jak obrovská bude bitva na Pelennoru bylo dost řečeno již dříve. Mohu pouze konstatovat, že bitva je skutečně gigantická, dechberoucí, perfektně udělaná a vůbec skvělá. Těm, kteří si ve válečných scénách nelibují, mohu slíbit, že se více než by mnozí očekávali zaměřuje na jednotlivé herce, na malé historky v chaosu celého konfliktu, takže budete moci docenit kvalitní herecké výkony. Užijete si Legolasova dalšího kousku, který rozhodně neurazí. A ano, má něco společného s Olifantem. Z celé bitvy o Minas Tirith bych se rád více zmínil o třech velice výrazných momentech. Prvním z nich je příjezd Rohirů a jejich útok proti skřetím liniím. Těžko popsat, ani se o to nebudu snažit. Ale dle mého soudu nejlepší útok jízdy ve filmové historii. Druhým bodem je pak scéna s Éowyn a "Jedničkou". Nikdy nevstupujte mezi nazgúla a jeho kořist. Éowyn je z mého pohledu jednou z nejlépe zahraných a nejsilnějších postav Návratu krále. Souboj s nazgúlem není zbytečně protahovaný, není efektní víc než je nutné a je to zatraceně silný moment. No a posledním výrazným bodem Pelennoru je příjezd Aragorna a jeho armády mrtvých. Bohužel, to se myslím moc nepovedlo. Mrtvolky vypadají dobře, o tom žádná. Ale celá ta scéna tak nějak sráží emocionální náboj bitvy. Všechny ty nitky pocitů, které si budujeme k lidem na bitevní plání, jsou přetrhány nájezdem "rozdivočelé ektoplazmy" (jak útok mrtvých po filmu popsal Well). Škoda, přeškoda.

Ale neustále mluvím jen o bitvě, Aragornovi a podobných nesmyslech. Návrat krále je především o Frodovi, Samovi, Glumovi a Prstenu. A naštěstí je to vidět. Všechny čtyři tyto prvky mají opravdu hodně prostoru. Především Sean Astin jako Sam odvedl neuvěřitelný výkon. Frodo je drcen břemenem, které Prsten představuje, a na plátně skutečně uvidíme naprostý rozklad osobnosti, kterou Frodo představuje (ano, o tom se mluví ve všech PR materiálech New Line Cinema a Warner Bros., ale je to naprostá pravda). Fanynky si do sytosti užijí detailních pohledů na modrá kukadla Elijaha Wooda, ze kterých ale zmizela jiskra, kterou měl dříve. Už to není ten hobit, kterého jsme viděli naskakovat na vůz Gandalfa šedého v Kraji. A je to na první pohled zřejmé. Asi nemá cenu zmiňovat se o technické kvalitě zpracování Gluma a podobných věcech. Tyhle záležitosti vám během filmu vůbec nepřijdou na mysl. A pokud čekáte více informací o Odule... inu je obrovská, děsivá a vůbec velmi podobná tomu, co znáte z knihy. Pravda, ve filmu je to především pavouk, v knize to byla "osobnost", ale to je jediná, i když poměrně závažná, změna.

Co víc říct? Musel bych zabíhat stále hlouběji do popisu jednotlivých scén a to nechci. Musel bych psát stejné věci, jaké bylo možné již pár týdnů na internetu číst. O síle posledních minut filmu, o fantastických Šedých přístavech, o pocitech, které máte při korunovaci Aragorna v momentě, kdy před ním chtějí pokleknout hobiti... to nemá význam.

Návrat krále je famózní závěr filmové trilogie. Pravda, film zatím není úplný, to bude až na DVD. A v kinech si tento fakt velmi silně uvědomíte, Návrat krále je na první pohled dost radikálně sestříhán. Ale na DVD musíme počkat a já si dovolím hodnotit film už nyní. Po odchodu z kina a po několika málo desítkách minut od momentu, kdy jsem při titulcích poslouchal skladbu Into the West od Annie Lennox (mimochodem z ní mám radikálně jiný pocit po filmu než když jsem ji slyšel samostatně, vůbec není špatná!), mohu říct, že mé pocity z premiérového představení jsou vůbec nejlepší ze všech tří dílů. Sice se nepovedlo to, v co jsem doufal, že Návrat krále bude spojením toho nejlepšího ze Společenstva a z Dvou věží, ale i tak. Je to úplně jiný film a úplně jinak skvělý. Pravda, stále si myslím, že rozšířené Společenstvo je lepší, uvidíme, jak se můj názor změní po rozšířeném Návratu krále. Již nyní je totiž zřejmé, že většina "nedostatků" Návratu krále pramení jen a pouze z absence několika scén, které jsou jistě natočeny a prostě je uvidíme později. V tento moment je můj verdikt jednoduchý...

Návrat krále je geniální filmové dílo, důstojný nástupce předchozích dvou dílů, se kterými dohromady tvoří tu nejlepší trilogii, kterou jsem měl zatím možnost vidět. Nádherným způsobem uzavírá osudy většiny zásadních postav a představuje alespoň pro mne definitivně nejlepší film tohoto roku. Obrovskou část jeho kvalit tvoří neuvěřitelná hudba Howarda Shorea, který odvedl na tomto dílu vůbec nejlepší práci z celé trilogie. Herecké výkony jsou bezchybné, digitální efekty, masky a scenérie taktéž. Děj plyne bez nejmenšího zaškobrtnutí, vše plynule navazuje (ač v mnoha momentech je jasné, že v rozšířené verzi uvidíme ještě mnohem více) a spěje k neodvratnému konci. Konci, který ve vás zanechá směs pocitů nepodobnou ničemu, co jste zažili dříve. Protože končí mnohem více než jen film... 

Jan "Belcarnen" Čeřovský
17.12.2003

 

P.S. na veškeré vaše dotazy rád zodpovím v komentářích nebo v místnosti Film Pán prstenů na diskusním fóru. V recenzi není obsaženo nic o kvalitě titulků, protože film jsem viděl v originále a bez nich.

P.P.S. níže najdete odkazy na mé recenze klasických i rozšířených verzí předchozích dílů. Pokud porovnáte mé názory na první dva díly s těmi vašimi, třeba získáte přesnější představu o tom, nakolik se váš vlastní názor na Návrat krále bude blížit tomu, který jsem zde nyní prezentoval.

Přečteno celkem 23184x, verze pro tisk

Další článek - Pán prstenů si po sedmi letech odpočine - rozhovor s Peterem Jacksonem; Bitva o Středozemi nekončí… pozvánka; Video Andy Serkis <-> Glum; První finanční výsledky a čísílka k Návratu krále

Předchozí článek - Televizní reklama na Návrat krále!; Lístky na Návrat krále ve Village Cinemas a Palace Cinemas (doplněno v 13:00); TolkienCon se blíží...; TORN Digital 19 - rozhovory s herci; Kompletní scénář rozšířených Dvou věží

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
KeithInsuT, poidáno 13.1.2019 15:07:10
Ďđčâĺň âńĺě ó÷ŕńňíčęŕě! Ęëŕńíűé ó âŕń ńŕéň!
×ňî äóěŕĺňĺ ďî ýňčě íîâîńň˙ě?:
http://itcyber.ru/13738-startovalo-otkrytoe-beta-testirovanie-critical-ops-dlya-android.html Ńňŕđňîâŕëî îňęđűňîĺ áĺňŕ-ňĺńňčđîâŕíčĺ Critical Ops äë˙ Android
<a href=http://itcyber.ru/12496-prodvizhenie-v-instagram-s-pomoschyu-servisa.html> Ďđîäâčćĺíčĺ â číńňŕăđŕě ń ďîěîůüţ ńĺđâčńŕ </a> <b> Ďđîäâčćĺíčĺ â číńňŕăđŕě ń ďîěîůüţ ńĺđâčńŕ </b>
čńďîëüçîâŕíčĺ číôîđěŕöčîííűő ňĺőíîëîăčé http://itcyber.ru/information-technology-it/
<a href=http://itcyber.ru/mobile/>íîâîńňč ěîáčëüíîăî ěčđŕ</a> ďîńëĺäíčĺ ěîáčëüíűĺ íîâîńňč
Ĺů¸ ěíîăî číňĺđĺńíîăî íŕřĺë ňóň: <b> đŕçâčâŕţůčĺ ęîěďüţňĺđíűĺ čăđű </b> http://itcyber.ru/

MichaelZOgma, poidáno 12.1.2019 7:37:56
Âńĺě ďđčâĺň!
Íŕřĺë ďđčęîëüíűĺ íîâîńňč íŕ ýňîě ńŕéňĺ: http://himaan.ru :
âčäĺî ęđĺŕňčâ http://himaan.ru/kreativ/
÷ňî ěîćíî číňĺđĺńíîăî äĺëŕňü â číňĺđíĺňĺ http://himaan.ru/interesnoe/
http://himaan.ru/3355-fotograf-brigitte-niedermair.html <b> Ôîňîăđŕô Brigitte Niedermair </b>
http://himaan.ru/7950-zagadki-i-tayny-kotorye-budorazhat-chelovecheskiy-um-do-sih-por.html

Williamoxite, poidáno 30.4.2018 10:00:27
viagra without a doctor prescription canada <a href=http://viagrawithoutdocpresc.accountant/#8742>viagra without headache</a> viagra without a doctor
StanleyJub, poidáno 11.4.2018 12:11:55
Äë˙ ňîăî, ÷ňîáű ďđîâĺńňč îňďóńę â Ăđĺöčč, ńëĺäóĺň ďîëó÷čňü ńîîňâĺňńňâóţůóţ äîęóěĺíňŕöčţ, ďîäđîáíĺĺ ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://gturs.com>gturs.com</a>
StanleyJub, poidáno 11.4.2018 1:44:45
Äë˙ ňîăî, ÷ňîáű ďđîâĺńňč îňďóńę â Ăđĺöčč, ńëĺäóĺň ďîëó÷čňü ńîîňâĺňńňâóţůóţ äîęóěĺíňŕöčţ, ďîäđîáíĺĺ ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://gturs.com>gturs.com</a>
Dustinred, poidáno 7.4.2018 4:37:13
Âçáčňü ňâîđîă áëĺíäĺđîě, äîáŕâčňü 100 ăđŕěě ńěĺňŕíű. Äîëćíŕ ďîëó÷čňüń˙ ăëŕäęŕ˙ ńěĺńü áĺç ęîěęîâ. ×čňŕéňĺ îá ýňîě ďîäđîáíĺĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://zonakulinara.ru>;zonakulinara.ru</a>
kamagra 100mg tablets usa 247 pills, poidáno 4.4.2018 23:11:31
kamagra kopen in de winkel utrecht
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra 100mg oral jelly for sale</a>
kamagra 100mg oral jelly review
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra 100 mg</a>
kamagra 100mg oral jelly use
http://kamagrabst.com/
kamagra 100mg chewable tablets

GarryDenny, poidáno 3.4.2018 0:13:12
Ńîâđĺěĺííűĺ ćčëűĺ äîěŕ ńňŕëč íŕěíîăî ďîëĺçíĺĺ č ęđŕńčâĺĺ, áëŕăîäŕđ˙ çŕńňĺęëĺííűě áŕëęîíŕě.  íŕńňî˙ůĺĺ âđĺě˙ âěĺńňî ďëŕńňčęîâűő đŕě ěîćíî čńďîëüçîâŕňü ŕëţěčíčĺâűĺ ďđîôčëč. Ďîäđîáíĺĺ ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://montazhnik02.ru>;montazhnik02.ru</a>
Dennisnum, poidáno 2.4.2018 12:56:35
Ďđčâĺň âńĺě ó÷ŕńňíčęŕě! číňĺđĺńíűé ó âŕń ńŕéň!
Íŕřĺë îářčđíóţ áŕçó ęčíî: <b> ëó÷řčĺ ěóëüňôčëüěű äčńíĺ˙ ńěîňđĺňü îíëŕéí </b> <a href=http://kinofly.net/>http://kinofly.net/</a>
Ňóň: ńěîňđĺňü îíëŕéí ëó÷řčĺ ôčëüěű ôŕíňŕńňčęŕ áîĺâčęč http://kinofly.net/fantastika/ ńďčńîę 2018
Çäĺńü: ęîěĺäčč 2017 ńďčńîę ëó÷řčő đóńńęčĺ http://kinofly.net/komediya/ ńďčńîę 2017
Ňóň: <a href=http://kinofly.net/melodrama/>ěĺëîäđŕěű â őîđîřĺě ęŕ÷ĺńňâĺ hd 720</a> ńěîňđĺňü ěĺëîäđŕěű đîńńč˙ íîâčíęč â őîđîřĺě ęŕ÷ĺńňâĺ ńďčńîę 2018
Çäĺńü: http://kinofly.net/news/6107-charli-hannem-otpravitsya-v-dzhungli-vmesto-benedikta-kamberbetcha.html <b> ×ŕđëč Őŕííýě îňďđŕâčňń˙ â äćóíăëč âěĺńňî Áĺíĺäčęňŕ Ęŕěáĺđáýň÷ŕ </b>
Ňóň: http://kinofly.net/anime/1827-krutoy-uchitel-onidzuka-gto-1999.html

JerryFlugS, poidáno 1.4.2018 5:46:25
Ńňîěŕňîëîăč÷ĺńęŕ˙ ďîěîůü çŕęëţ÷ŕĺňń˙ â ňîě, ÷ňîáű îáĺńďĺ÷čňü ďŕöčĺíňó ńîőđŕííîńňü č ëĺ÷ĺíčĺ çóáîâ. Íî ęîăäŕ ýňî íĺîáőîäčěî, ňî çóáű ďđčőîäčňń˙ óäŕë˙ňü, ďîäđîáíĺĺ ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://shoptrip.ru>shoptrip.ru</a>
RusselPek, poidáno 31.3.2018 17:15:13
Ďđčâĺň âńĺě ó÷ŕńňíčęŕě!
Íŕřĺë ďîçíŕâŕňĺëüíóţ ôîňîďîäáîđęó íŕ ýňîě ńŕéňĺ: http://watafak.ru :
http://watafak.ru/foto-prikoly-interesnoe/147-polet-nad-ostrovom-gonkong.html <b> Ďîëĺň íŕä îńňđîâîě Ăîíęîíă </b>
http://watafak.ru/foto-prikoly-interesnoe/7317-portrety-dikih-zhivotnyh.html <b> Ďîđňđĺňű äčęčő ćčâîňíűő </b>
http://watafak.ru/interesnoe/9688-tigrolet.html

VeronaSup, poidáno 20.3.2018 18:47:51
<a href=https://casinomegaslotos.com/>slot game</a>
<a href="https://casinomegaslotos.com/">online casino</a>
<a href=https://hotlistcasinogames.com/>online casino slots</a>
<a href="https://hotlistcasinogames.com/">slot game</a>
<a href=http://casinoline17.com/&gt;kasino</a>
<a href="http://casinoline17.com/">casino online</a>
<a href=http://casinobablogames.com/>play casino games online</a>
<a href="http://casinobablogames.com/">casino games real money</a>
<a href=http://bom777casino.com/&gt;online casino real money</a>
<a href="http://bom777casino.com/">online casino real money</a>
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>slot game</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">online casino gambling</a>

VaughnCed, poidáno 20.3.2018 14:10:13
Ăîňîâűĺ ăŕđíčňóđű äë˙ äĺňńęîé ęîěíŕňű ďđĺäńňŕâë˙ţň ńîáîé óíčâĺđńŕëüíűé óăîëîę, â ęîňîđîě ĺńňü áóęâŕëüíî âńĺ íĺîáőîäčěîĺ äë˙ ďîëíîöĺííîăî đŕçâčňč˙ đĺáĺíęŕ, ďîäđîáíĺĺ îá ýňîě ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://teletap.org>teletap.org</a>
TerriSeevy, poidáno 18.3.2018 14:21:57
<a href=https://casinomegaslotos.com/>online casino slots</a>
<a href="https://casinomegaslotos.com/">slot game</a>
<a href=https://hotlistcasinogames.com/>online gambling casino</a>
<a href="https://hotlistcasinogames.com/">cassino</a>
<a href=http://casinoline17.com/&gt;play casino games online</a>
<a href="http://casinoline17.com/">online casino gambling</a>
<a href=http://casinobablogames.com/>online casino real money</a>
<a href="http://casinobablogames.com/">play casino games online</a>
<a href=http://bom777casino.com/&gt;online casino gambling</a>
<a href="http://bom777casino.com/">casino online</a>
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>casino games slots</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">online casino slots</a>

AthenaBurne, poidáno 16.3.2018 8:36:06
payday loans online
<a href=https://smajloans.com/>;payday loans</a>
<a href="https://smajloans.com/"&gt;payday loans no credit check</a>
payday loans

TerriSeevy, poidáno 16.3.2018 8:03:15
<a href=https://casinomegaslotos.com/>play casino games online</a>
<a href="https://casinomegaslotos.com/">casino games real money</a>
<a href=https://hotlistcasinogames.com/>casino slots</a>
<a href="https://hotlistcasinogames.com/">casino slots</a>
<a href=http://casinoline17.com/&gt;casino games</a>
<a href="http://casinoline17.com/">play casino games online</a>
<a href=http://casinobablogames.com/>online casino</a>
<a href="http://casinobablogames.com/">kasino</a>
<a href=http://bom777casino.com/&gt;online casino games</a>
<a href="http://bom777casino.com/">online casino</a>
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>play casino games online</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">cassino</a>

Mariahit, poidáno 14.3.2018 11:10:11
cassino
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>casino games slots</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">online casino real money</a>
cassino

Mariahit, poidáno 13.3.2018 12:12:37
play casino games online
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>best online casino</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">casino games slots</a>
casino slots

MichaelOrder, poidáno 10.3.2018 14:18:34
Řŕěďŕíńęîĺ ŕńńîöččđóĺňń˙ ó ëţäĺé ń ďđŕçäíčęîě. Ńđĺäč đŕçíűő ĺăî ńîđňîâ îńîáîĺ ěĺńňî çŕíčěŕĺň áđţň. Ýňîň íŕďčňîę đîäîě čç Řŕěďŕíč (ďđîâčíöč˙ âî Ôđŕíöčč) čěĺĺň ëĺăęčé âęóń č ńâĺćčé ŕđîěŕň. ×čňŕéňĺ îá ýňîě ďîäđîáíĺĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://ladystory.ru>ladystory.ru</a>
SergioDeant, poidáno 10.3.2018 0:59:53
Íŕâĺđí˙ęŕ ęŕćäűé ńîăëŕńčňń˙, ÷ňî ń ńŕěűő ěŕëűő ëĺň íóćíî ďđčó÷ŕňü äĺňĺé ę íîńęĺ čńęëţ÷čňĺëüíî ęŕ÷ĺńňâĺííîé, ďîëĺçíîé äë˙ íîă îáóâč, â ęîňîđîé îíč áóäóň ńĺá˙ ÷óâńňâîâŕňü ęîěôîđňíî âńĺăäŕ č âĺçäĺ, ďîäđîáíĺĺ îá ýňîě ÷čňŕéňĺ íŕ ńŕéňĺ <a href=http://nalatty.com>nalatty.com</a>
PaulaDaync, poidáno 9.3.2018 2:08:43
aol games free casino
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>top rated free online casino games</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">casino games roulette</a>
cassino

Helenkably, poidáno 7.3.2018 6:43:02
casino online loc us
<a href=http://onlinelistcasino24.com/>online casino gambling</a>
<a href="http://onlinelistcasino24.com/">pogo casino slots</a>
free online casino

LeslieAdofs, poidáno 6.3.2018 13:12:48
flagyl antibiotic
<a href=http://hqflagyl2017.com/&gt;flagyl online</a>
<a href="http://hqflagyl2017.com/">flagyl online</a>
voltaren 100 mg
<a href=http://hqvoltaren2017.com/>voltaren</a>
<a href="http://hqvoltaren2017.com/">voltaren tablets</a>
voltaren 100 mg

BettyMut, poidáno 24.2.2018 5:28:39
casino online
<a href=http://casinoline17.com/&gt;online slots</a>
<a href="http://casinoline17.com/">casino games</a>
real money casino

SuanneCog, poidáno 23.2.2018 20:24:46
celebrex generic
<a href=http://hqflagyl2017.com/&gt;buy flagyl online</a>
<a href="http://hqflagyl2017.com/">flagyl</a>
finasteride
<a href=http://hqvoltaren2017.com/>voltaren 50 mg</a>
<a href="http://hqvoltaren2017.com/">voltaren 50 mg</a>
finasteride

Rositamaymn, poidáno 22.2.2018 13:36:17
casino games roulette
<a href=http://casinobablogames.com/>best online casino games free</a>
<a href="http://casinobablogames.com/">casino games</a>
best online casino games free

ChristaGrora, poidáno 22.2.2018 3:01:11
weight loss medications
<a href=http://regimenforfeit.com/>prescription weight loss pills</a>
<a href="http://regimenforfeit.com/">forskolin for weight loss</a>
green tea weight loss

SusanChore, poidáno 21.2.2018 10:57:05
best diet pill
<a href=http://regimenforfeit.com/>diet pills that really work</a>
<a href="http://regimenforfeit.com/">weight loss drugs prescription</a>
weight loss medications

SusanChore, poidáno 20.2.2018 11:23:12
weight loss tablets
<a href=http://regimenforfeit.com/>prescription diet pills</a>
<a href="http://regimenforfeit.com/">weight loss medications</a>
natural weight loss supplements

RamonPem, poidáno 18.2.2018 18:07:35
online casino no deposit bonus
<a href=http://casinoline17.com/&gt;slot online</a>
<a href="http://casinoline17.com/">new usa online casinos 2017</a>
new usa online casinos 2017

VenessaMaigh, poidáno 18.2.2018 6:31:54
online casino real money
<a href=http://casinoline17.com/&gt;casino games roulette</a>
<a href="http://casinoline17.com/">online casino slots</a>
free casino games and poker

Dorothyunolo, poidáno 16.2.2018 15:48:22
weight loss pills for women
<a href=http://regimenforfeit.com/>forskolin for weight loss</a>
<a href="http://regimenforfeit.com/">best weight loss pills</a>
weight loss drugs

JanelleQuita, poidáno 16.2.2018 10:47:37
best diet pills for weight loss
<a href=http://regimenforfeit.com/>green tea weight loss</a>
<a href="http://regimenforfeit.com/">diet pills that work</a>
forskolin for weight loss

ArleenMaw, poidáno 16.2.2018 5:54:40
aol games free casino
<a href=http://casinoline17.com/&gt;aol games free casino</a>
<a href="http://casinoline17.com/">online casino real money</a>
free online casino slots

Arwen, poidáno 16.2. 2004 16:03:30
Tak lidi,ve čtvrtek na to jdu do kina a držte mi palce ať to tam ty 3 hodiny a půl vydržim!!No doufám,že jo...nesmim si to nechat ujít!!!!:o) :o) :o)
Narlen, poidáno 6.2. 2004 14:00:28
Bolo to absolútne super len mi tam chýbalo zopár vecí.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 27.1. 2004 23:16:13
IX: děkujeme, budeme si to pamatovat :-)))))
IX, poidáno 27.1. 2004 8:27:52
Žijete tím filmem? V tom případě je to méně než kdyby jste nežili vůbec. Je mi vás líto, na druhou stranu jste slepým obdivem k filmu zničili jednu z nejkrásnějších knižních trilogií v dějinách a tak vám z celého srdce přeji smrt...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 9.1. 2004 9:56:03
Petr: je možné, že na NZ byl překlep :-) délka je 201 minut s titulky (ty mají asi osm minut)...
Závěrečná půlhodina... IMHO není dlouhá a líbila se mi. Ano, ten film má vlastně několik konců. Ale s těmi postavami jsem žil několik let, sledoval je v šesti různých filmech (verze z kin + dvě rozšířené verze) a proto jsem byl rád, že se ty jejich osudy postupně uzavírají. Právě během toho závěru na člověka padá taková podivná melancholie, který vyvrcholí u mne ne odjezdem z Šedých přístavů, ale titulky...

Petr, poidáno 9.1. 2004 0:29:47
Videl sem Navrat krale primo na Zelandu 19.12, (mimochodem, z mist kde se natacelo si udelalo plno lidi docela slusnej kseftik, ale asi se to dalo cekat) takze je to docela dlouho, ale co si pamatuju, tak delka byla 210 minut, nevi nekdo, proc je u nas kratsi? I kdyz pochybuju, ze by tam bezela jina verze, nez u nas... A skoda, ze se recenzent nezminil o zaverecne pulhodine, ja nevim, me to prislo az moc hollywoodsky sentimentalni a dlouhy. Mam dojem, ze prave konec cele trilogie bude predmetem sporu (kdyz pominu vynechani konce Saurumana). Nerikam, ze se me to nelibilo, na hodinky sem se nepodival ani jednou, ale ten konec me proste prisel takovej podivnej... jakoby slepenej s ruzne nenavazujicich casti nebo tak nejak. Uvidime, co na to napisou ostatni po premiere v Cechach.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 8.1. 2004 9:41:23
Ka1i5: ne každý tohle dokáže, ti co na film čumí ve špatné kvalitě na PC jsou blázni... třeba až to uvidí v kině, tak dobrá... ale teď...
Ka1i5, poidáno 8.1. 2004 8:08:11
Zdarněco řeknu: Pána prstenu3 mám už od vánoc pirátskou kopii, ale s*ru na ni, du se na to juknout do kina. Protože je to mazec! A nehodlám si ho zkazit 15" monitorem a nic moc Divx kvalitou. Tak PA.
Arwen, poidáno 5.1. 2004 15:25:51
No moje řeč,už aby to bylo!!!!Věřím,že to bude opravdu ten nejlepší díl Pána Prstenů jak říká Peter Jackson!!!Těšte se bude to fakt BOMBA!!!
glum, poidáno 31.12. 2003 8:32:01
ad. rozšířené resp. prosrtříhané verze ... u Společenstva mi to ani tak nevadilo jako u Dvou věží, kde tak Faramirova postava hodně ztrácí ... když sem to viděl poprvé, hned mi připadlo, že je totálně "plochá" ... bylo to tím prostříháním... fuj %)
Cresss, poidáno 29.12. 2003 16:33:17
Lidi, já se nedočkám.
Ungolianta, poidáno 29.12. 2003 10:27:35
Já vám všem závidim že jste to viděli. Včera sem byla v kině a jenom když sem viděla ukázky se mi OPRAVDU rozklepali kolena..já už se tak neuvěřitelně těšim, doufám že mě to nesklame, po těhle všech recenzích od toho fakt čekám dost B-)
Ruby, poidáno 29.12. 2003 10:05:30
Šaman: Vypadá to tak, že v rozšířené verzi se Saruman skutečně napíchne. Co naděláme :-/ Ale v kino verzi vůbec není. Prý PJovi připadal takový dlouhý úvod s už vyřízeným záporňákem z předchozího dílu moc dlouhý...
Šaman, poidáno 29.12. 2003 1:32:24
Dost good, nemuzu se dockat, ale jedna otazka prece jenom.. Napichne se nakonec Saruman na nejakej vehilk, nebo to je jen pusta pomluva..??!! Bo to by bylo jeste horsi nez gdyby Denethora zmlatil Frodo osobne..
Bellatrix, poidáno 23.12. 2003 22:38:58
Četla jsem (nebo viděla? ani nevím) rozhovor s Jacksonem, kde říkal, že hrubý střih ROTK měl 4 h 15 s tím, že tam bylo všechno. Předpokládám ale, že to nebyl úplně ten nejhrubší střih, ale prostě to, na co by se šlo už teoreticky koukat. Podle jeho názoru by to prý v kině málo kdo vydrže a přitom si film užil, takže to musel sestříhat. Výslovně říkal, že vystříhal hodinu filmu, a bylo to v době, kdy už se vědělo, že film má 3 h 20 i s titulky, tuším to bylo dokonce už po světové premiéře, takže se s tím časem určitě nepletu...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 23.12. 2003 22:05:40
MAJDALA, poidáno 23.12. 2003 19:58:39
Gismoo, poidáno 23.12. 2003 19:10:52
Gismoo, poidáno 23.12. 2003 19:06:59
Bellatrix, poidáno 23.12. 2003 16:52:26
Kerl, poidáno 23.12. 2003 13:17:56
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 23.12. 2003 10:24:18
glum, poidáno 23.12. 2003 7:27:17
archenemy, poidáno 22.12. 2003 17:27:10
Turmawen, poidáno 22.12. 2003 16:07:11
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 21.12. 2003 20:52:14
Conan, poidáno 21.12. 2003 19:31:14
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.12. 2003 11:28:29
Aman, poidáno 20.12. 2003 10:45:25
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.12. 2003 19:25:49
Rastr X, poidáno 19.12. 2003 18:40:15
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.12. 2003 17:56:09
Scalex, poidáno 19.12. 2003 17:49:13
Ruby, poidáno 19.12. 2003 13:11:28
Haldirwen, poidáno 19.12. 2003 10:04:17
asfaloth, poidáno 19.12. 2003 8:06:49
dogmeat, poidáno 19.12. 2003 0:03:07
Voslogin, poidáno 18.12. 2003 23:21:09
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.12. 2003 22:37:39
Arsiméné, poidáno 18.12. 2003 22:05:40
Ruby, poidáno 18.12. 2003 21:17:33
Aman, poidáno 18.12. 2003 18:43:57
Gismoo, poidáno 18.12. 2003 18:26:23
Lothmíril, poidáno 18.12. 2003 18:17:24
Hedera, poidáno 18.12. 2003 16:48:53
asfaloth, poidáno 18.12. 2003 15:03:11
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.12. 2003 14:52:14
Darthie, poidáno 18.12. 2003 14:49:14
Vandor, poidáno 18.12. 2003 14:28:18
Vandor, poidáno 18.12. 2003 14:25:17
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.12. 2003 10:13:52
Saruman, poidáno 18.12. 2003 9:25:42
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.12. 2003 9:02:52
Amy, poidáno 18.12. 2003 8:56:01
Lucyová, poidáno 18.12. 2003 8:31:13
Míšánek, poidáno 18.12. 2003 7:13:36
Master, poidáno 17.12. 2003 23:59:37
Aman, poidáno 17.12. 2003 23:15:23
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 17.12. 2003 22:38:34
Sírwen, poidáno 17.12. 2003 21:55:45
Bellatrix, poidáno 17.12. 2003 21:37:08
puberťák, poidáno 17.12. 2003 21:11:52
Arwen, poidáno 17.12. 2003 20:47:37
garrett, poidáno 17.12. 2003 20:38:18
Enja, poidáno 17.12. 2003 20:16:19
Arsiméné, poidáno 17.12. 2003 20:07:32
xcafe, poidáno 17.12. 2003 19:59:27
Master, poidáno 17.12. 2003 19:55:35
Conan, poidáno 17.12. 2003 19:23:47
Gismoo, poidáno 17.12. 2003 18:38:28
pip, poidáno 17.12. 2003 18:18:41
Gandalf šedoplášť, poidáno 17.12. 2003 17:22:50
Edhel, poidáno 17.12. 2003 17:09:05
el, poidáno 17.12. 2003 16:42:29
Ekan, poidáno 17.12. 2003 16:38:23
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 20
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 69
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 37
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 12
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1206 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,23% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,06% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,28% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 298 - 15,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,82% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,66% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,97% ]
Určitě ne
[ 163 - 8,33% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!